Klinika Nova włącza się w akcję Movember 2022

W sobotę będzie można tam zrobić bezpłatne badania wykrywające raka jąder i gruczołu krokowego.

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny właśnie na ten miesiąc przypada kampania Movember 2022 (tzw. Wąsopad). Akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Tradycyjnie włącza się w nią także klinika Nova.

– Już w najbliższą sobotę w godz. 8.00-14.00 serdecznie zapraszamy wszystkich Panów dbających o swoje męskie zdrowie na akcję Movember 2022 w Klinice Nova – informuje dr Rafał Olejnik z Kliniki NOVA. – Panów w wieku 40+ prosimy o zabranie ze sobą aktualnego wyniku badania PSA. Konieczna jest też rejestracja telefoniczna pod numerem: 531 675 097.

Termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Celem kampanii Movember jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają ową zmianę oblicza komunikować. Luźna i zabawna forma kampanii sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów. Idea kampanii Movember jest prosta – przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy, nie tylko na znak solidarności, ale również aby wzbudzić ciekawość otoczenia oraz zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting