Kozły Biznesu rozdane. Do kogo trafiły wyjątkowe nagrody?

Otrzymali je przedstawiciele lokalnych firm, instytucji a symbolicznie także wszystkie osoby wspierające uchodźców z Ukrainy.

Uroczystość odbyła się w sobotę w Dworku Komorno. Okazją był Bal Biznesu, największego tego typu wydarzenie roku w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Organizatorem Konkursu Kozły Biznesu jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. Jego celem jest wyłonienie najbardziej znaczących podmiotów oraz wydarzeń w minionym roku, a także promowanie działań innowacyjnych i przyczyniających się do rozwoju gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Konkurs ma na celu symbolicznie honorować najlepsze firmy Miasta
i Powiatu, ważne inwestycje, wielkie osobowości, wartościowe działania i ambitne debiuty.

Rolę Przewodniczącej Kapituły corocznie pełni pani Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle, zwyczajowo w składzie Kapituły zasiada przedstawiciel organizatora oraz przedstawiciele podmiotów nagrodzonych w poprzedzającej edycji konkursu. Kapitułę Konkursu Kozły Biznesu 2022 tworzyli: Sabina Nowosielska, Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o., Arkadiusz Miszkiewicz, właściciel firmy Elin Instalacje i Ryszard Kanas, prezes zarządu Cewe Sp. z o.o..

Odrębną kategorią, w której Kapitule zasiadają przedstawiciele lokalnych mediów, jest nagroda mediów. W jej Kapitule w bieżącym roku zasiadali: Katarzyna Martyniak, Radio Park, Alina Nowicz, Leszek Pietrzak, portal KK24, Jakub Dźwilewski Telewizja Kędzierzyn-Koźle oraz Leszek Stański Tygodnik 7Dni.

Statuetkę Kozłów Biznesu w kategorii FIRMA ROKU 2022 otrzymała firma Jokey Poland Sp. z o.o. Przyznano ją za konsekwentny rozwój firmy i budowanie marki Jokey w Polsce od niemal 30. lat; stabilny wzrost biznesu, wolumenu sprzedaży i zatrudnienia, również w czasach niekorzystnej koniunktury na rynku; za pionierską rolę we wprowadzaniu rozwiązań Gospodarki Obiegu Zamkniętego na polskim rynku opakowań z tworzyw sztucznych i aktywne uczestnictwo w edukacji młodzieży i życiu lokalnej społeczności Miasta i Powiatu Kędzierzyna-Koźla.

Statuetkę Kozłów Biznesu w kategorii – INWESTYCJA ROKU 2022 otrzymała Klinika NOVA Sp. z o.o. za odważną decyzję biznesową znaczącej rozbudowy klinikido 2110 m2 powierzchni i efektywną realizację zamierzonej inwestycji; za upór i konsekwencję działania w czasie trwania pandemii, która zachwiała światową gospodarką i obszarem medycyny; za poszerzenie działalności Kliniki Nova Sp. z o.o. w kolejnych specjalizacjach medycznych, zastosowanie najnowocześniejszych technologii operacyjnych i wysokospecjalizowanego sprzętu, szeroką współpracę z innymi podmiotami na rzecz dostępności dla pacjentów; za jakość obsługi i uznaną w kraju markę; za wspaniały zespół ponad 150. osób nastawionych na nieustanny rozwój Kliniki i dobro jej pacjentów.

Wyróżnienie i dyplom w kategorii DEBIUT ROKU 2022 zostały przyznane kawiarni KRUKAFE za otwarcie kawiarni przy kozielskim rynku i stworzenie urokliwego miejsca spotkań, relaksu przy książce, gdzie przy dobrze zaparzonej kawie można degustować wyroby lokalnych i regionalnych cukierników. Za utrzymanie działalności pomimo wyzwań, jakie przyniosła gospodarce pandemia z życzeniami rozwijania działalności oraz wielu zadowolonych, lojalnych klientów i przyjaciół kawiarni.

Dwie równorzędne statuetki Kozłów Biznesu w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 zostały wręczone Krzysztofowi Ligenzie za wspaniałe prowadzenie projektu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej; nadanie Orkiestrze szczególnej, unikatowej i charyzmatycznej formy wypełnianej co roku wspaniałą energią młodych ludzi, którzy w rytm bębnów, trąbek i talerzy promują Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, Miasto i Powiat Kędzierzyn-Koźle i Sponsorów Orkiestry na całym świecie; za nielimitowane, stałe, osobiste zaangażowanie, odnalezienie właściwego klucza dotarcia do młodzieży, niezmiennie energetyczną dyrygenturę, łączenie młodego ducha z pedagogiczną dojrzałością i konsekwentne utrzymywanie dynamicznego rytmu uznanej i docenianej działalności zawodowej.

Otrzymał je także Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu za 25 lat działalności i aktywności na polskich i zagranicznych siatkarskich trybunach sportowych, za wpisaną w kędzierzyńską halę siłę uderzeń bębna i ogromną moc wspierania drużyny; za przyjęcie roli 13. zawodnika, zbudowanie pięknej i silnej rodziny skupionej w Klubie Kibica; za widowiskową oprawę meczy, wspaniały model kibicowania i znaczący wkład w budowanie unikatowej, polskiej siatkarskiej kultury kibicowania.

Dwie równorzędne statuetki Kozłów Biznesu w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA ROKU 2022 zostały przyznane Fundacji Pod Skrzydłami Litka (za całokształt działań pomocowych skierowanych do rodzin z miasta i powiatu Kędzierzyna-Koźla znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych) oraz Kelli Smith (za rozpoczęcie i poprowadzenie wartościowego międzynarodowego projektu pomocy Uchodźcom z Ukrainy przybywającym do Miasta i Powiatu Kędzierzyna-Koźla).

Statuetka Kozłów Biznesu w kategorii NAGRODA MEDIÓW przyznana została Piotrowi Piłce za mural ukraińskiej dziewczynki, stworzony w Kędzierzynie-Koźlu, uznany dziś w całym kraju, jako symbol niezgody wobec wojny na Ukrainie; za głęboko poruszający artystyczny i medialny przekaz ‘’bez słów”, wyraz sprzeciwu przeciwko okrucieństwu wojny i ludzkiej tragedii; za uhonorowanie małych i dorosłych bohaterów oraz ofiary bezsensownej walki; za poruszenie wielu serc i odwagę mówienia „NIE”.

Kapituła Konkursu Kozły BIZNESU 2022, w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA ROKU 2022 przyznała jeszcze jedną bardzo szczególną nagrodę dedykowaną wszystkim Mieszkańcom, którzy w obliczu wybuchu wojny na Ukrainie swoimi gestami i działaniami sprawili, że Miasto i Powiat Kędzierzyn-Koźle stało się dla wielu Uchodźców gościnnym przystankiem, bezpiecznym azylem, a dla wielu rodzin już na zawsze drugim domem.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting