Chemik Kędzierzyn-Koźle z brązowym certyfikatem PZPN

Akademia piłkarska naszego klubu otrzymała dokument potwierdzający wysoki poziom szkolenia.

Program Certyfikacji PZPN służy kształtowaniu wysokich standardów szkolenia piłkarskiego w Polsce, stanowiąc podstawę dla rozwoju młodych talentów. – Akademia Piłkarska Chemika Kędzierzyn-Koźle jest aktywnym uczestnikiem programu od 2022 roku – informuje Piotr Niewadzisz, prezes Chemika. – Nasz klub jest dumny z wysokiego poziomu szkolenia, który został właśnie potwierdzony przyznaniem kolejnego certyfikatu brązowego.

Jak tłumaczy Piotr Niewadzisz, podczas trwania programu akademia jest systematycznie monitorowana i poddawana audytom przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Wszystkie dotychczasowe kontrole przeprowadzone przez PZPN w zakresie naszej działalności merytorycznej zakończyły się pozytywnym wynikiem – dodaje koordynator grup certyfikowanych Szymon Jaremko. – Dziękujemy naszym trenerom, zawodnikom oraz całemu personelowi za ich zaangażowanie i wysiłek w osiągnięcie tego sukcesu. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i zobowiązani do ciągłego doskonalenia naszej pracy w celu dalszego podnoszenia standardów szkolenia piłkarskiego.

Przyznanie certyfikatu na jednym z trzech możliwych poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) stanowi jednoznaczne potwierdzenie spełnienia przez klub szeregu kryteriów a także gwarantuje odpowiednią jakość szkolenia. Kluby, które zdobyły to wyróżnienie przyznane przez Polski Związek Piłki Nożnej, należą do elitarnego grona szkółek i akademii, będąc dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Głównym celem programu certyfikacji jest podniesienie oraz ujednolicenie poziomu szkolenia piłkarskiego na terenie całego kraju. Dzięki temu rodzice dzieci uprawiających piłkę nożną mogą mieć pewność, że klub posiadający certyfikat jest bezpieczny, spełnia wysokie standardy szkoleniowe, a jego kadra trenerska posiada niezbędne kwalifikacje do profesjonalnego prowadzenia zajęć.

Kryteria Certyfikacji są jasno określone i obejmują pięć kluczowych obszarów działalności każdej szkółki czy akademii piłkarskiej: kwalifikacje trenerów, stosunek liczby zawodników do trenera, infrastrukturę sportową, program szkoleniowy oraz wymagania formalno-prawne.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting