Alarm smogowy I stopnia w Kędzierzynie-Koźlu

Dziś powinniśmy ograniczyć spacery. Dotyczy to zwłaszcza dzieci.

O tym, że jakość powietrza na terenie Kędzierzyna-Koźla jest fatalna pisaliśmy już wczoraj. Dzisiaj Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego za pośrednictwem kędzierzyńskiego starostwa przekazało informację o wszczęciu alarmu I stopnia dla naszego miasta.

W ciągu 24 godzin zanotowano bowiem w Kędzierzynie-Koźlu stężenie pyłu PM 10 na poziomie 184 mikrogramów na metr sześcienny.

Centrum zaleca ograniczenie spacerów i aktywności na wolnym powietrzu. Informacje na ten temat zostały przekazane dyrektorom szkół.

Przyczyną złej jakości powietrza jest przede wszystkim emisja zanieczyszczeń z indywidualnych gospodarstw domowych (spalanie w wielu gospodarstwach domowych złej jakości paliw oraz odpadów), przy niekorzystnych warunkach meteorologicznych.

Grupami ludności najbardziej narażonymi na drażniące działanie pyłu zawieszonego są: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze.

W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. Podobne zalecenie dotyczy osób z przewlekłymi chorobami serca, u których może wystąpić pogorszenie samopoczucia.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting