Adam Swaczyna nowym szkoleniowcem ZAKSY

Funkcję pierwszego trenera będzie pełnił tymczasowo. Zastąpi Tuomasa Sammuelvo.

Ten sezon w wykonaniu ZAKSY nie wygląda najlepiej. Przeciętnego obrazu drużyny nie zmieniają dwie ostatnie wygrane, w tym ta ze Stalą Nysa. Zarząd klubu podjął decyzję o zmianie szkoleniowca.

” Decyzja (…) została podyktowana niezadowalającym wynikami sportowymi osiąganymi przez drużynę. W ocenie Zarządu pozycja w tabeli poza strefą play-off (bilans 8 zwycięstw i 9 porażek) oraz rezultaty Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w meczach fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów (3 mecze wygrane i 3 przegrane, brak bezpośredniego awansu do ćwierćfinału) znacząco odbiegają od celów stawianych przed sezonem” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Rolę pierwszego trenera zespołu tymczasowo powierzono Adamowi Swaczynie, w roli asystenta szkoleniowca pozostanie trener Michał Chadała. Jak informuje klub, pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Adam Swaczyna do sztabu szkoleniowego ZAKSY dołączył w 2019 roku, wcześniej pracował jako asystent szkoleniowca i pierwszy trener w Effectorze Kielce, następnie przez dwa lata zbierał doświadczenie trenerskie w sztabie VfB Friedrichshafen u boku Vitala Heynena.

“W sztabie szkoleniowym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle współpracował z takimi trenerami jak Nikola Grbić, Gheorghe Cretu oraz Tuomas Sammelvuo. Ponadto od 2022 roku Adam Swaczyna jest asystentem Nikoli Grbicia również w reprezentacji Polski” – podkreśla ZAKSA w oficjalnym komunikacie.

Adam Swaczyna będzie prowadził zespół przy wsparciu Michała Chadały, szkoleniowca doskonale znanego w Kędzierzynie-Koźlu, który od blisko 15 lat pracował najpierw w grupami młodzieżowymi w MMK-SIE, następnie prowadził zespół ZAKSY w Młodej Lidze, a od 2014 roku pracuje w mistrzowskim sztabie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dotychczasowego asystenta trenera w roli szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zobaczymy w najbliższym meczu PlusLigi, kiedy to nasz zespół podejmował będzie Indykpol AZS Olsztyn (25 stycznia).

fot. zaksa.pl

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting