Wodne oKKo i nowe muzeum mogą zostać „Budową XXI wieku”

Nasze inwestycje są ocenianie w konkursie Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Budowa basenu „Wodne oKKO” oraz rewitalizacja piwnic zamkowych to najbardziej spektakularne inwestycje zeszłego roku. Obie powstały wskutek przebudowy zniszczonej infrastruktury miejskiej. W pierwszym przypadku chodziło o zdegradowany obiekt rekreacyjny na osiedlu Azoty. W drugim o zagospodarowanie starych piwnic zamkowych pod ekspozycje muzealne.

– Jeszcze przez miesiąc można elektronicznie głosować na obiekty z Kędzierzyna-Koźla w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” – informuje Piotr Pękala, rzeczni prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Do 24. edycji zgłoszono aż 319 obiektów. W Kędzierzynie-Koźlu są to oddane do użytku w 2019 roku „Wodne oKKo” i wyremontowane piwnice kozielskiego zamku, gdzie od razu zaczęło prężną działalność Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Głosowanie w pierwszym etapie konkursu potrwa do 11 maja. Nagrodami dla jego uczestników są wycieczka po kraju razem z jury, wizytującym zgłoszone obiekty, oraz zaproszenia na wrześniową galę finałową w Zamku Królewskim w Warszawie.

Na kozielskie muzeum można oddać głos tutaj:
http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1739/muzeum-ziemi-kozielskiej

a na „Wodne oKKo” tutaj:
http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1874/kedzierzynsko-kozielskie-centrum-aktywnosci-wodne-okko

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting