To była kampania na miarę lidera opolskiej listy PiS

808

Violetta Porowska wykonała tytaniczną pracę w kończącej się kampanii wyborczej. Pracowała intensywnie do samego końca.

To było o tyle trudne, że Violetta Porowska musiała łączyć pracę na stanowisku wicewojewody opolskiego z obowiązkami kampanijnymi. Jeszcze w piątek gościła w Urzędzie Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie wręczyła symboliczny czek na 80 tysięcy złotych wsparcia dla poszkodowanych w wybuchu gazu w jednej z kozielskich kamienic. Rodziny, które w czerwcu straciły dach nad głową, za te pieniądze będą mogły wyposażyć swoje nowe mieszkania.

Przez nieco ponad miesiąc Violetta Porowska odbyła ponad 100 różnych spotkań z mieszkańcami, samorządowcami, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Bardzo dużo rozmawiała z mieszkańcami między innymi o poprawie jakości służby zdrowia. Przypominała, że udało się nam skrócić kolejkę do zabiegu usuwania zaćmy o 4700 pacjentów. Z kolei w przypadku badań tomografem komputerowym kolejki zmniejszyły się o ponad 600 pacjentów, a rezonansu magnetycznego o 3320 oczekujących.

Kilka dni temu samorządy Opolszczyzny podpisały z wicewojewodą Porowską umowy na realizację zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

– To ostatnie umowy z listy podstawowej w ramach naboru na ten rok. Łącznie na drogi gminne i powiatowe w województwie opolskim przekazaliśmy 243 mln złotych. Budżet całego Funduszu to 36 mld złotych – podsumowała Violetta Porowska.

Podczas spotkań z mieszkańcami nie tylko chętnie rozmawiała o propozycjach rządu na przyszłość, ale również o wciąż nierozwiązanych problemach, takich jak poprawa jakości powietrza, czy wzmocnienie opieki szpitalnej na Opolszczyźnie.

Wiele wskazuje na to, że Violetta Porowska zdobędzie najwięcej głosów na opolskiej liście PiS. To da jej mandat do przewodnictwa regionalnym strukturom partii na kolejne lata.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting