Ruszył remont mostu w Kłodnicy. Jeszcze można nim przejechać

Ciężki sprzęt już pracuje przy przebudowie przeprawy. Na razie bez wpływu na ruch drogowy.

Zamknięcie mostu na rzece Kłodnicy (ulica Wyspiańskiego), czy nawet wprowadzenie na nim ruchu wahadłowego, będzie wielkim utrudnieniem dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Prace już się rozpoczęły. Budowlańcy, oprócz kapitalnego remont mostu na rzece Kłodnicy, poszerzą go o ścieżkę pieszo-rowerową. Ponadto ścieżka zostanie przedłużona aż do traktu znajdującego się na biegnącym od Koźla wale przeciwpowodziowym.

W miejscu połączenia obu dróg wykonawca wybuduje zjazdy, ułatwiające rowerzystom wjazd na nowy ciąg z ul. Wyspiańskiego. Patrząc w kierunku Kłodnicy, po lewej stronie ulicy na odcinku od wału przeciwpowodziowego do znajdującego się dalej przystanku autobusowego pojawi się nowy chodnik. Całość będą oświetlać nowe ledowe latarnie. Gmina Kędzierzyn-Koźle na przebudowę tego fragmentu ul. Wyspiańskiego otrzymała także dofinansowanie w wysokości 2,3 mln złotych.

Na tym etapie prac nie jest wymagane zamknięcie przeprawy dla ruchu. „O kolejnych, które już będą wiązały się z utrudnieniami, będziemy informować z wyprzedzeniem” – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

REKLAMA



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting