Nowe oszustwa w Kędzierzynie-Koźlu. „Na pracownika wodociągów”, albo „darczyńcę z cukierkami”

1583

Policja przestrzega przed kolejnymi oszustami. Szczególnie narażeni są seniorzy.

Wyobraźnia przestępców nie ma granic, podobnie jak ich bezwzględność. W ostatnim czasie, przestępcy wykorzystują różne metody oszustw m.in. na tzw. „pracownika wodociągów” , „ pracownika administracji”, „wolontariusza”, bądź też podają się za sprzedawcę różnego rodzaju sprzętu .

– Oszuści proponują nam poczęstunek w postaci cukierków, czy też ciastek bądź napoju. Po spożyciu takich produktów możemy utracić przytomność co pozwoli oszustom na spokojne plądrowanie naszego mieszkania – ostrzega sierżant Dorota Bagrowska z kędzierzyńskiej policji.

Często dochodzi również do oszustw na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Przestępcy w trakcie rozmowy telefonicznej podając się za krewnych proszą o pomoc finansową informując, że wydarzyło się coś strasznego i potrzebują natychmiast pieniędzy.

Oszuści opowiadają różnego rodzaju historie . Podając się za policjantów mówią, że właśnie trwa akcja zatrzymania groźnych przestępców w której ty masz pomóc ich zatrzymać. Innym przypadkiem jest historia, gdzie podając się za policjantów informowali, że ktoś z krewnych był sprawcą wypadku i trzeba zapłacić kaucję za niego by nie poszedł „siedzieć”.

Pamiętajmy, że oszuści modyfikują swoje metody, dziś jest to pracownik wodociągów czy wolontariusz a jutro może to być pracownik zakładu energetycznego , akwizytor, policjant czy fałszywy wnuczek .
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting