Nie będzie kontynuacji przebudowy ulicy Gliwickiej

289

Przynajmniej nie w tym roku. Władze województwa nie zarezerwowały pieniędzy na ten cel.

Przebudowa drogi z Kędzierzyna do Gliwic, czyli popularnej „Gliwickiej” była jednym z priorytetów Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Opolu. Niedawno zakończył się remont odcinka od Bierawy do Korzonka. Zadowolenia z inwestycji nie kryli samorządowcy.

– W pobliżu jest strefa przemysłowa, często przejeżdża tu niebezpieczny transport, więc to na pewno zwiększy bezpieczeństwo, zarówno mieszkańców, jak i pracowników pobliskich zakładów. Z utęsknieniem czekamy na zakończenie tej przebudowy – mówił wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Do zrobienia zostały jeszcze odcinki Kędzierzyn-Koźle – Brzeźce (o dł. 1,6 km) oraz Kotlarnia – Goszyce (dł. 1,2 km). Wojewódzki Zarząd Dróg nie zarezerwował jednak pieniędzy na ten cel na 2020 roku. Powód? Rzekoma konieczność przeprowadzenia inwestycji drogowych w innych powiatach.

WZD tłumaczy, że nasz powiat mógł liczyć w ostatnich latach na duże finansowanie, przede wszystkim kolejnych odcinków Drogi Wojewódzkiej nr 408, czyli popularnej „Gliwickiej”. A także, że kierowcy narzekali na zbyt częste utrudnienia na drodze. Dlatego w tym roku kolejne odcinki nie będą remontowane.

Nie wiadomo na razie, czy wspomniane odcinki Kędzierzyn-Brzeźce i Kotlarnia-Goszyce będą przebudowywane w latach 2021-2022.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting