Napadł na niepełnosprawnego, zabrał mu pieniądze i zegarek

1063

29-latek kopał chorego, a potem okradł. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłosił się niepełnosprawny mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy że został pobity i okradziony. Do zdarzenia miało dojść na osiedlu Sławięcice. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego został on zaczepiony na ulicy przez nieznajomego. Mężczyzna zaczął mu grozić, a następnie uderzając go i kopiąc ukradł mu pieniądze, telefon komórkowy oraz zegarek.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić na trop przestępcy. Praca kryminalnych przyniosła efekty. Już po kilku dniach policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 29-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Mężczyzna był już wcześniej karany. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu kara od lat 2 do 12 pozbawienia wolności.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting