Indianie i kowboje zawładnęli Zespołem Szkół Specjalnych

2167

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców powiodło się przygotowanie wyjątkowego Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnica). Szkolne boisko zamieniło się 4 czerwca w wioskę indiańską, a nauczyciele i uczniowie w Indian i kowboi.

Do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy uczęszcza 124 uczniów, którzy uczą się w 19 oddziałach. Każdy oddział z pomocą nauczyciela postawił na szkolnym boisku tipi, czyli specjalny namiot używany przez koczownicze plemiona Indian Ameryki Północnej. Każde dziecko otrzymało również na ten wyjątkowy dzień specjalne indiańskie imię. Wśród atrakcji nie zabrakło konkursów sprawnościowych „dla kowboi” takich jak: strzelanie z łuku, rzut podkową czy lassem.

Przygotowano również dmuchane zjeżdżalnie, basen kulkowy oraz trampoliny. Były dziecięce przysmaki: lody, wata cukrowa i kiełbaski z grilla; a każdy uczeń otrzymał pamiątkową etniczną bransoletkę lub naszyjnik.

Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Dobroczynności Atlas, która corocznie pomaga finansowo przy organizacji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting