Dzień Strażaka w Kędzierzynie-Koźlu

1241

Życzenia naszym druhom złożyła m.in. starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Od lat zawód strażaka niezmiennie cieszy się największym zaufaniem publicznym. Pracę straży pożarnej pozytywnie ocenia 89 proc. Polaków. W ubiegłym roku strażacy wyjechali do ponad pół miliona akcji, z czego ponad 10 tysięcy miało miejsce na Opolszczyźnie. Co ciekawe, co piąta związana była usuwaniem skutków wichur.

Dziś przypada Dzień Strażaka. Z tej okazji życzenia naszym druhom złożyła starosta kędzierzyńsko-kozielska Małgorzata Tudaj. „Przyjmijcie nasze najlepsze życzenia: tylko udanych akcji ratowniczych, sukcesów na polu zawodowym i osobistym, zdrowia i siły do pracy, która jest służbą, bo strażakiem jest się przez całą dobę….

Zawodowcom oraz ochotnikom wszystkiego dobrego” – przekazała pracownik kozielskiej jednostki PSP oraz druhom-ochotnikom.

Życzenia złożył też opolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Kędryk. „Dzięki waszej pracy, zaangażowaniu i wytrwałości straż pożarna jest obdarzona szacunkiem i tak wysokim zaufaniem społecznym, które jest powodem do dumy” – napisał w oficjalnym liście.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting