Wielkie sukces kędzierzyńskiego biegacza

Henryk Szymura został wicemistrzem świata w biegu przez płotki.

Kędzierzyn-Koźle przez lata był lekkoatletyczną kuźnią regionu. To właśnie w naszym mieście wychowywali się utalentowani sportowcy, którzy zdobywali potem laury na wielkich imprezach. Część z nich sport uprawia przez całe życie, wśród nich jest Henryk Szymura.

Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Henryk Szymura został srebrnym medalistą mistrzostw świata w biegu przez płotki. Nasz lekkoatleta wystąpił w kategorii wiekowej 70+. Dystans 80 metrów pokonał w zaledwie 13,04 sekundy ustanawiając w ten sposób rekord Polski.

Jak informuje urząd miasta w Kędzierzynie-Koźlu, tytuł wicemistrza świata przywieziony z Tampere w Finlandii to ukoronowanie długiej listy dotychczasowych sukcesów Henryka Szymury. Na swoim koncie ma on już dwa złote medale z halowych mistrzostw Polski oraz złoto i brąz przywiezione z Portugalii. Już kilka tygodni temu na tegorocznych letnich mistrzostwach Polski w Toruniu mogliśmy zobaczyć wspaniałą dyspozycję zawodnika z Kędzierzyna-Koźla, który w trakcie tych zawodów ustanowił dwa rekordy Polski, za które zgarnął kolejne złote krążki.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting