Poznaliśmy gwiazdy tegorocznych Dni Miasta

Na scenie wystąpią Viki Gabor i Dawid Kwiatkowski.

Tegoroczne Dni Miasta Kędzierzyna-Koźla zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Na środowej konferencji władz gminy zapowiedziano gwiazdy, które wystąpią przed wielotysięczną publicznością.

– Program artystyczny zapowiada się bardzo emocjonująco. Coś dla siebie znajdą zarówno starsi, jak i młodsi. Wielkie gwiazdy wystąpią w Kędzierzynie-Koźlu już na początku czerwca – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Dni Miasta tradycyjnie odbędą się na zamkniętym odcinku alei Jana Pawła II w weekend 2-3 czerwca. Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 17.30 występem dla dzieci w wykonaniu Sióstr Wajs & Stonoga. Następnie na scenie pojawi się Viki Gabor, a później gwiazda wieczoru Dawid Kwiatkowski. Pierwszy dzień zakończy DJ Tomi.

Drugi dzień święta Kędzierzyna-Koźla przyniesie nie mniejsze emocje. Pierwszą atrakcją będzie koncert „Opolskie – wokół stolicy polskiej piosenki” czyli występ Wind Band oraz Studia Piosenki MOK. Następnie posłuchamy zespołu Shashamane, finalisty Koz All Music Festiwal i Golden Life. Całą dwudniową imprezę zakończy koncert zespołu Another Pink Floyd.

Viki Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019). Zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2019). Wydała dwa albumy studyjne: Getaway (Into My Imagination) (2020) i ID (2022).

Latem 2019 uczestniczyła w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019, w którym wyłaniano reprezentanta Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pomyślnie przeszła przez pierwszy etap eliminacji, wygrywając odcinek z zespołem Blue Café, i awansowała do finału, który został rozegrany 29 września. Wykonała w nim m.in. konkursowy utwór „Superhero”, w którym porusza temat ochrony środowiska i zdobyła maksymalną liczbę 10 punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów, zostając reprezentantką Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 organizowanym w Gliwicach. 24 listopada wygrała z utworem w finale konkursu, zdobywając łącznie 278 punktów, w tym 166 pkt od widzów (1. miejsce) i 112 pkt od jury (2. miejsce).

W sierpniu 2021 podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland i zapowiedziała wydanie singla „Moonlight”, który ukazał się 3 września. 4 lutego 2022 wydała singel „Napad na serce”. Wiosną 2022 wzięła udział w szesnastej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo; po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, w którym zajęła czwarte miejsce.

18 listopada 2022 wydała drugi album studyjny pt. ID. W kwietniu 2023 premierę miał serial dokumentalny TVP o artystce pt. Viki Gabor: Mój świat.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting