Powalczyliśmy o miano rowerowej stolicy Polski

Kędzierzyn-Koźle zajął dobre, 17. miejsce w kraju w popularnej zabawie rowerowej.

Akcja Rowerowa Stolica Polski 2022 dobiegła końca. W czwartej edycji rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w kraju nie miała sobie równych Biała Podlaska, do której na rok trafi specjalny puchar.

To była absolutnie rekordowa odsłona zmagań o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W tegorocznej odsłonie akcji Rowerowa Stolica Polski wzięło udział 56 miast. Przez cały czerwiec w zabawie uczestniczyło 48 tysięcy osób, które łącznie wykręciły aż 8,4 miliona kilometrów.

Zgodnie z zapowiedzią zwycięzcami zostało trzech zawodników, którzy w trakcie 30 dni wspólnej zabawy pokonali najdłuższy dystans spośród wszystkich uczestników z Kędzierzyna-Koźla. Są to Marek Grabowski, Mariusz Jarosławski i Konrad Kobiałka. Rywalizacja wśród kobiet okazała się jednak tak ekscytująca i wzbudziła tyle emocji, że zdecydowano również o przyznaniu specjalnych nagród trzem paniom, które osiągnęły najwyższe wyniki. Na tym podium stanęły: Agnieszka Malisz, Barbara Chałat i Angelika Korgel.

Warto podkreślić, że Marek Grabowski w ciągu miesiąca przejechał 4340 kilometrów, co jest rekordem Kędzierzyna-Koźla.

W całym Kędzierzynie-Koźlu do rywalizacji włączyło się prawie 500 osób, które łącznie przejechały ponad 100 tysięcy kilometrów. Rezultat ten zapewnił naszemu miastu wysokie, siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting