Nasi ratownicy wodni pokazali się w Europie

W mistrzostwach Starego Kontynentu wzięło udział trzech zawodników MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle.

Tradycje ratownictwa wodnego są bardzo silne w Kędzierzynie-Koźlu, a kultywują je zawodnicy klubu MUKS WOPR, który jest wspierany przez gminę Kędzierzyn-Koźle. Aż trójka zawodników klubu startowała niedawno w mistrzostwach Europy juniorów w sportowym ratownictwie wodnym. Powołania do kadry otrzymali Jadwiga Burzyńska, Maciej Leszczyński i Maksymilian Topolnicki. Nasi reprezentanci nie zawiedli, a gratulacje złożyła im osobiście prezydent Sabina Nowosielska.

Panowie z zawodów wrócili z medalami, a ich koleżanka dosłownie otarła się o podium, bo o brązowym krążku decydowały zaledwie ułamki sekund. Maciej Leszczyński sięgnął po brąz w indywidualnej konkurencji Beach Flags, a w konkurencji Surf Race był czwarty. Do swojego dorobku dołożył także srebro w sztafecie. Spora w tym zasługa także Maksymiliana Topolnickiego, który również był członkiem biało-czerwonej ekipy. Sportowcy MUKS WOPR łącząc siły z zawodnikami z innych klubów zdobyli drugie miejsce w sztafecie 4x50m z przeszkodami. Maksymilian Topolnicki dodatkowo sięgnął po brąz w sztafecie 4×25 holowanie manekina.

Jadwiga Burzyńska także zaliczyła udane występy w sztafetach. Reprezentacja Polski z naszą ratowniczką w składzie dwukrotnie dopłynęła na czwartej pozycji (4×50 z pasem oraz 4×50 z przeszkodami). Zawodnikom z Kędzierzyna-Koźla towarzyszyli także ich klubowi trenerzy Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk.

Gospodarzem najważniejszej imprezy sezonu była Polska. Zmagania na basenie odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, a starty na pełnym morzu w Międzyzdrojach.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting