Młodzi piłkarze Chemika z awansem do wyższej klasy rozgrywkowej

Miniony weekend był rewelacyjny dla młodych adeptów futbolu z akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Chemik Kędzierzyn-Koźle z kompletem zwycięstw zostali mistrzami rundy jesiennej i wzięli udział w turnieju barażowym o awans do I ligi wojewódzkiej, który okazał się dla nich bardzo szczęśliwy. Wygrali swoje mecze ze Śląskiem Łubniany i LZS Starowice i awansowali o klasę wyżej. Turniej rozegrano w Prószkowie.

– Sukcesy naszych juniorów są kolejnym dowodem na to, że praca z młodzieżą w akademii realizowana jest dobrze – podkreśla Piotr Niewadzisz, prezes klubu.

Nieco wcześniej podobnego wyczynu dokonali młodzicy Chemika. W ostatniej kolejce II ligi wojewódzkiej rywalizowali z UKS Orlik Prudnik pokonując gospodarzy 2:0. W ten sposób umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i pewnie awansowali do I ligi wojewódzkiej.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu szkółka piłkarska Chemika działająca pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. została zakwalifikowana do Programu Certyfikacji na rok 2023. To wielki sukces naszego klubu, jego zawodników i menedżerów. Przyznanie Brązowego Certyfikatu PZPN było podkreśleniem profesjonalizmu akademii i daje jeszcze większe możliwości rozwoju.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting