Ludzie kultury docenieni

Bez nich Opolszczyzna nie byłaby tak piękna, kolorowa i z pewnością radosna. Kultura rodzi się w pomysłach, pasjach i sercu animatorów, społeczników i tych wszystkich, którzy na co dzień wypełniają ciekawymi inicjatywami przestrzeń swoich miejscowości. Najaktywniejsi na tym polu zostali uhonorowani przez Urząd Marszałkowski.

Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Kochanowskiego w Opolu. W gronie docenionych nie zabrakło reprezentantów Kędzierzyna-Koźla. Laureatem nagrody marszałka Andrzeja Buły został m.in. Piotr Paisdzior, którzy przez lata angażował się w promocję historycznych walorów Opolszczyzny organizując widowiska, prelekcje, pokazy czy lekcje żywej historii. Pasjonat dziejów Śląska na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle pełniąc rolę ogrodnika miejskiego.

Podczas uroczystości przyznano także Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2022. W kategorii „wystawa” otrzymało je Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie – Koźlu za „W 800-lecie pierwszej wzmianki o Kasztelani Kozielskiej”. Kuratorem ekspozycji była Aleksandra Gałka.

FOTO: Facebook // Województwo opolskie

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting