Doktor Anatol Majcher zostanie upamiętniony

Jedna z ważniejszych ulic na osiedlu Pogorzelec będzie nosiła imię wybitnego menedżera służby zdrowia.

Radni rady miasta Kędzierzyna-Koźla przegłosowali uchwałę o nadaniu imienia Anatola Majchera jednej z ważniejszych ulic na osiedlu Pogorzelec. To kolejna inicjatywa mająca na celu uhonorowanie wybitnego lekarza i menedżera służby zdrowia. Przed ósmą rocznicą śmierci znanego lekarza rada osiedla Pogorzelec złożyła do władz miasta wniosek, aby nowe rondo na skrzyżowaniu ulicy Krokusów i Gliwickiej nazwać właśnie imieniem nieżyjącego już menedżera. Swoje poparcie dla tej inicjatywy wyraził między innymi radny miejski Marek Piasecki. Ten wniosek nie uzyskał jednak aprobaty całej rady. Teraz większość radnych była jednak zgodna co do tego, że imię doktora Majchera powinno zostać uhonorowane. Jego imię będzie nosić ulica łączącą ulicę Kozielską z Rondem Pileckiego.

Anatol Majcher z Kędzierzynem-Koźlem związany był od lat 80. ubiegłego wieku. Na początku lat 90. rozwijał kozielską urologię, by pod koniec tamtej dekady objąć stery dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej. Kierował szpitalem w bardzo trudnym czasie podnoszenia się placówki po powodzi tysiąclecia. Z tej roli wywiązał się bardzo dobrze.
W krótkim czasie zyskał szacunek i sławę jednego z najbardziej charyzmatycznych menedżerów służby zdrowia na Opolszczyźnie. Był to czas tworzenia kas chorych i związanych z tym głębokich zmian w funkcjonowaniu służby zdrowia. Szpital szybko się rozwijał, co było wyjątkiem na skalę regionu, w którym inne lecznice borykały się z wielkimi problemami.

Systematycznie zwiększano liczbę oddziałów, przy szpitalu powstał nowoczesny tomograf i klinika kardiologiczna, która do dziś współpracuje z SP ZOZ. W latach 1999 – 2009 został gruntownie zrestrukturyzowany i prężnie się rozwijał unikając spirali długów, typowej dla dziesiątek szpitali powiatowych w całej Polsce. W 2014 roku dr Majcher współtworzył Klinikę Nova – nowoczesny wielospecjalistyczny ośrodek chirurgii jednego dnia. – Był świetnym urologiem, ale i doskonałym menedżerem – mówią zgodnie jego przyjaciele i pacjenci.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting