Czeka nas wyjątkowa majówka

Najciekawsze wydarzenia odbędą się na przystani Szkwał nad Odrą. Z kolei wojewoda zaprasza na Dzień Flagi.

Zbliża się tegoroczna majówka. Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na cykl wydarzeń, z których najważniejsze odbędą się na kozielskiej przystani Szkwał.

1 Maja na Wyspie o 14.00 rozpoczną się prezentacje sekcji artystycznych MOK (ZTN SPIN, Studio Piosenki, Funky Kids, studio cyrkowe), SDK RSM „Chemik”, grup tanecznych „Bailando”. Potem czekają nas „Podróż z Tuwimem” – koncert Studia Piosenki MOK (16.30), „Wiosna – cieplejszy wieje wiatr” – Biesiada Kozielska (17.30) i koncert zespołu „Sami” (19.00).

Sami to grupa przyjaciół z Katowic od lat grających razem pop-rocka. Rozwinięciem nazwy zespołu jest Spontaniczny Atak Muzycznej Intuicji, który trwa nieprzerwanie od 1997 r.

2 maja w tym samym miejscu zaplanowano Finał IX edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL.
O godzinie 15.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe, a o 20.00 zaplanowano koncert zespołu „Sen”.
Z kolei 3 maja majówka przenosi się na kozielski Rynek, gdzie o 12.15 odbędzie się koncert fortepianowy “Wokół Chopina”.

Z kolei wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na Dzień Flagi oraz 102. rocznicę wybuchu Trzeciego Powstania Śląskiego. 2 maja na Górze św. Anny o 12.00 odprawiona zostanie msza św. miejscowej bazylice. Po niej nastąpi przemarsz uczestników uroczystości przed Pomnik Czynu Powstańczego. Tam odśpiewany zostanie Hymn Państwowy, zaplanowano przemówienie Wojewody Opolskiego, wystąpienia okolicznościowe, apel pamięci i na koniec złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting