Wpadł podczas suszenia marihuany

Damian W. z Błażejowic pójdzie do więzienia na trzy lata. Samodzielnie wyhodował blisko kilogram narkotyków.

Osoby zajmujące się narkobiznesem nie tylko sprowadzają już substancje odurzające zza granicy, ale coraz częściej produkują je samodzielnie. Dotyczy to nie tylko amfetaminy, ale również marihuany.

Mieszkaniec Błażejowic (gmina Cisek), u którego w listopadzie 2018 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu ujawnili niespełna kilogram popularnej „trawki”, został właśnie skazany na bezwzględną karę 3 lat pozbawienia wolności za takie praktyki.

– Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zarzuciła Damianowi W. wytworzenie środka odurzającego w postaci marihuany w ilości 985 gramów – poinformował prok. Stanisław Bar w Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Narkotyki ujawniono w miejscu zamieszkania oskarżonego, gdzie poddawane były jeszcze procesowi suszenia. Z wyjaśnień oskarżonego wynikało, że miał on wytworzyć narkotyk w oparciu o ziele pochodzące z roślin rosnących w zaroślach nieopodal miejsca zamieszkania, które przypadkowo ujawnił w trakcie spaceru z psem.

– Okoliczności tej, jak można wnioskować z rozstrzygnięcia kończącego postępowanie, nie potraktowano jako łagodzącej – dodał prok. Bar. Poza wymierzeniem kar 3 lat pozbawienia wolności otrzymał także grzywnę 600 zł.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting