W związku z epidemią na ulice Kędzierzyna wyjechało więcej autobusów

Od dziś wchodzą w życie obostrzenia dotyczące maksymalnej liczby pasażerów w jednym pojeździe.

Od dziś w autobusach miejskich w Kędzierzynie-Koźlu zajęte może być tylko co drugie miejsce. Decyzja wynika z rozporządzenia rządu.

– W autobusach i tramwajach nie tylko nie może być tłoku, ale muszą być one bezpieczne dla tych osób, które muszą dojechać do swoich zakładów pracy, do aptek, do sklepów. Tylko miejsca siedzące podzielone na dwa – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki. – Zostawmy środki komunikacji publicznej dla tych, co muszą udać się do swojego zakładu pracy, apteki, sklepu lub dla tych, co nie mogą zaoferować pracy zdalnej – zapowiedział premier.

Jak to wygląda w praktyce w Kędzierzynie-Koźlu? Jak poinformowało MZK, w autobusie może jednocześnie znajdować się maksymalnie 12 pasażerów. Z uwagi na powyższe, kursy w godzinach większego obłożenia będą obsługiwane przez 2 lub 3 autobusy – będziemy na bieżąco monitorować sytuację.

– Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się do nowych zasad – poinformowała Joanna Koziarska-Kiziak, prezes MZK. W godzinach rannych na ulice wyjechało więcej autobusów niż normalnie. Dodatkowe pojazdy pojawią się także w godzinach szczytu w okolicach godziny 15.00 i 16.00.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting