Trwa nabór do policji – dokumenty można złożyć na miejscu

603

Służba w policji wiąże się z wieloma profitami, ale i wymaganiami. Dlatego sam proces rekrutacji jest kilkuetapowy.

Pierwszy krok, to złożenie podania wraz z odpowiednimi dokumentami – teraz można to zrobić w dowolnej komendzie powiatowej przez siedem dni w tygodniu, nawet popołudniami. Jakie wymagania trzeba spełnić chcąc zostać policjantem, jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne, jaka jest oferta dla przyszłych funkcjonariuszy? Na te pytania odpowiadają policjanci w cyklu spotkań promujących rekrutację..

Podczas spotkań przekazywane są informacje o wymaganiach, jakie muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Przy pomocy przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej, policjanci przedstawiają etapy postępowania kwalifikacyjnego – m.in. test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Policjanci podkreślają korzyści wynikające z podjęcia służby w policji, która cieszy się dużym prestiżem oraz zapewnia coraz lepsze zarobki i warunki socjalne. Zawód stróża prawa to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca i policjanci mają nadzieję, że aktualna rekrutacja przyciągnie w ich szeregi nowy narybek. Zainteresowani pełnieniem służby w policji oprócz komend powiatowych mogą też złożyć dokumenty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu i wkrótce po przebyciu wymienionych wyżej etapów rekrutacji rozpocząć służbę.

fot.policja

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting