Przybędzie miejsc żłobkowych w Kędzierzynie-Koźlu

600

Od kwietnia przy żłobku nr 3 będzie 50 dodatkowych. To efekt przenosin „Promyczka”.

– Na jednym ze spotkań osiedlowych rodzic zapytał nas, dlaczego nie zapewniamy miejsc w żłobkach. Odpowiedziałam, że staramy się mieć ich możliwie dużo i że będzie ich przybywać. Słowa dotrzymaliśmy – mówiła na środowej konferencji prasowej prezydent Sabina Nowosielska.

Gmina Kędzierzyn-Koźla ma obecnie 294 miejsc żłobkowych. – Jesteśmy w absolutnej czołówce tego typu miast – podkreśla Wojciech Jagiełło, wiceprezydent ds. oświatowych. – teraz przybędzie 50 kolejnych, które powstaną przy żłobku nr 3 na osiedlu Pogorzelec.

Do tych miejsc prowadzony będzie odrębny nabór, skierowany do mieszkańców wszystkich osiedli. Preferowani będą ci rodzice, którzy obecnie przebywają na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym i mają relatywnie niewysoki dochód.

Nabór prowadzony będzie w marcu. – Mamy już część wyposażenia zakupione, czekamy na drugą. Myślę, że w kwietniu placówka ruszy – dodaje Wojciech Jagiełło.

Utworzenie dodatkowych miejsc było możliwe dzięki przenosinom Domu Samopomocy „Promyczek”. Opuszcza on budynek żłobka i przenosi się go byłego gimnazjum nr 3.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting