Podszył się pod hydraulika, ukradł 1400 złotych

610
Pomysłowość oszustów nie zna granic o czym boleśnie przekonała się mieszkanka Kędzierzyna-Koźla.
Przestępcy nie próżnują. Wymyślają coraz to nowe metody kradzieży i oszustw. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło we wtorek w Śródmieściu.
 – Mężczyzna podający się za pracownika wodociągów wszedł  na klatkę schodową za starszą kobietą. Oszust poinformował ją, że zalewa sąsiadkę i przyszedł naprawić usterkę – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Magdalena Nakoneczna.
Gdy dostał się do środka rozkręcił  w kuchni syfon. W trakcie wykonywanych czynności poinformował seniorkę, że otrzyma zwrot za wodę. Stwierdził jednak że ma tylko banknoty o dużych nominałach i poprosił o wydanie reszty. Gdy kobieta to uczyniła,  mężczyzna nakazał jej by poszła do łazienki umyć jedną z rur, a on w tym czasie miał iść po narzędzia.
Mężczyzna nie pojawił się już w mieszkaniu kobiety. Wówczas seniorka zorientowała się, że skradziono jej 1400 złotych. O całym zdarzeniu kobieta poinformowała policjantów z Kędzierzyna-Koźla, którzy prowadzą w tej sprawie czynności zmierzające do ustalenia oszusta.
 – Aby czuć się bezpiecznie we własnym domu nie należy do niego wpuszczać nieznajomych. Kiedy ktoś obcy chce wejść do naszego mieszkania zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Gdy jesteśmy sami poprośmy o pomoc sąsiadków – podkreślają policjanci. – Wylegitymujmy taką osobę, zadzwońmy do instytucji, którą reprezentuje, zapytajmy czy taka osoba jest pracownikiem zakładu.
REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting