Plastikowe złoto ZAKSY

Pandemia koronawirusa zabiła PlusLigę. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki postanowił zakończyć rozgrywki sezonu 2019/20 bez wyłonienia mistrza Polski.

– To były bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – mówił po dzisiejszym posedzeniu zarządu PLS, prezes Paweł Zagumny.

O ile w rozgrywkach żeńskich udało się zakończyć rundę zasadnicza i na tej podstawie wyłonić mirza Polski, o tyle rozgrywki męskie, które zostały zakończone po 24. kolejce, nie dały możliwości wyłonienia oficjalnego mistrza Polski. Działacze w porozumieniu z klubami uznali, więc, że tabela posłuży jedynie do ustalenia końcowej kolejności i dzięki temu ZAKSA, Verva Warszawa i Skra Bełchatów zostaną zgłoszone do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów, a zawodnicy dostaną na pamiątkę medale z… plastiku.
Jednocześnie postanowiono, że z PlusLigi spadnie ostatnia w tabeli, Visła Bydgoszcz. Zastąpi ją Stal Nysa lub BBTS Bielsko-Biała.

Gratulujemy, więc naszym zawodnikom zdobycia plastikowego złota, bo trzeba jednak przypomnieć, że na pozycje lidera ZAKSA wróciła dopiero w 23. Kolejce, po wygranym 3:1, wyjazdowym meczu z Indykpolem Olsztyn i przegranej 0:3 Vervy Warszawa z Treflem Gdańsk.
Co dalej? Nie wiadomo. Teraz cały sportowy świat sportu, tak jak wszyscy, zamarł i skupił się na walce z koronawirusem. Miejmy nadzieję, że czas na emocje sportowe jeszcze nadejdzie. Może w lecie? Może w jesieni, ale nadejdzie na pewno.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting