Wiemy, jakie drogie będą remontowane w tym roku w Kędzierzynie-Koźlu

Na inwestycje drogowe miasto przewiduje wydać około 14 milionów złotych w 2020. W kolejnych latach czeka nas dodatkowo budowa łącznika z obwodnicą, który może pochłonąć 70 mln zł.

Na wtorkowej konferencji władz Kędzierzyna-Koźla przedstawiono między innymi zakres tegorocznych wydatków majątkowych gminy Kędzierzyn-Koźle. – Mamy przewidziany ponad 32 miliony złotych na inwestycje – mówi Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla. – Jest to znacząco mniej, niż rok temu, kiedy mieliśmy 73 mln zł.

Powodów obniżenia kwoty na inwestycje jest wiele. To między innymi konieczność zorganizowania podwyżek dla nauczycieli i wielu innych wydatków. Na co pójdą wspomniane 32 miliony? Najważniejsze inwestycje to te w infrastrukturę drogową. Jedną z nich jest planowany łącznik z obwodnicą. Na razie miasto zleciło przygotowanie jego dokumentacji technicznej.

Ulice, które będą remontowane w tym roku to: Mościckiego, Herberta, Krzywa, Nadrzeczna, Tuwima, Kościelna, Zaścianek i kilka innych. – Oprócz tego kończymy ul. Anny i Piramowicza – dodaje Artur Maruszczak.

W przyszłym roku remontowane będą prawdopodobnie ulice: Gajdzika, Nektarowa, Wałowa, Czerwińskiego i przyległe do Rynku. W tej kadencji powinna się zakończyć przebudowa wszystkich dróg przylegających do głównego placu w Koźlu.

W sumie na drogi miasto wyda w tym roku co najmniej 14 milionów zł. Kolejne inwestycje związane z ekologią, to m.in. budowa ścieżek pieszo-rowerowych na Plantach, nowe nasadzenia i ławki. Do tego dochodzi zagospodarowanie terenu dawnego lodowiska na osiedlu Azoty.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting