Więcej karetek do dyspozycji chorych w Kędzierzynie-Koźlu

Przy ulicy Judyma stacjonują obecnie trzy zespoły ratownictwa. Są w gotowości do transportu pacjentów do szpitali poza terenem powiatu.

Standardowo w kędzierzyńskim Śródmieściu stacjonowały dwie karetki. To zabezpieczało potrzeby zdrowotne mieszkańców. Ale w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, kozielski szpital powiatowy przy ulicy Roosevelta został przekształcony w zakaźny.

W związku z tym pacjenci wymagający opieki szpitalnej niezwiązanej z epidemią muszą być transportowani do innych lecznic. Na przykład w Opolu, Strzelcach Opolskich, Krapkowicach czy Głubczycach.

Właśnie dlatego przy ulicy Judyma stacjonuje teraz jedna karetka więcej.

– Wojewoda Opolski podjął decyzję o przesunięciu karetki pogotowia z Polskiej Cerekwi do Kędzierzyna na ul. Judyma – poinformował Adam Lecibil, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.- Od teraz więc stacjonują w tym miejscu trzy zespoły ratownictwa. Decyzja wynika z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, którzy znajdą się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zajdzie konieczność transportu chorego do wyznaczonej przez dyspozytora placówki w regionie.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting