Śmiertelne pobicie na ul. Wojska Polskiego. Jest akt oskarżenia

683

28-letniemu Przemysławowi W. grozi do 5 lat więzienia.

Przemysław W. został niedawno aresztowany na trzy miesięcy. Prokuratura rejonowa przygotowała akt oskarżenia, który trafił już do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu. Śledczy ustalili, że 30 czerwca 2018 r. 28 – letni Przemysław W. spożywał alkohol w jednym z lokali na terenie Kędzierzyna – Koźla. Przebywał tam również Marek B. w towarzystwie Janusza J.

Poprosili 28-latka, by opuścił lokal, bo jest pijany. Już na zewnątrz, przed barem, pomiędzy Przemysławem W. i Markiem B. doszło do utarczki słownej, w trakcie której Przemysław W. zadał cios pięścią w twarz uspakajającemu go mężczyźnie. Na skutek uderzenia Marek B. przewrócił się, a upadając uderzył głową w betonowe podłoże. Na pomoc Markowi B. pospieszył Janusz J., który wówczas również został uderzony pięścią w twarz przez Przemysława W.

W wyniku upadku Marek B. doznał obrażeń środczaszkowych, w następstwie których, w dniu 5 lipca 2018 r., zmarł. Natomiast cios zadany Januszowi J. spowodował u pokrzywdzonego ranę wargi.

Przemysław W. odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci Marka B. (art. 155 kk) oraz naruszenie czynności narządu ciała Janusza J. na okres trwający nie dłużej niż 7 dni (art. 157 § 2 kk). Za zarzucane przestępstwa grozi mu kara, odpowiednio, do 5 lat pozbawienia wolności oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting