Mieszkańcy wybrali inwestycje z budżetu obywatelskiego. Sprawdź jakie

805

Do wydania było w sumie ponad 1,7 miliona złotych. Mieszkańcy wybrali m.in. tężnię solankową.

To kolejna już edycja budżetu obywatelskiego, który przypadł mieszkańcom do gustu już kilka la temu. W ramach tego przedsięwzięcia zrealizowano tak udane inwestycje, jak tężnia czy kilka placów zabaw.

Do wydania w tym roku było łącznie 1.716.648, 00 zł. Znamy już wyniki głosowania na zadania zgłoszone do tegorocznego budżetu. Zgodnie z wolą mieszkańców w mieście pojawią się kolejne przyjazne miejsca: skatepark w Koźlu, boisko treningowe w Cisowej czy minitężnia na os. Pogorzelec.

Istniejące już tereny sportowo-rekreacyjne wzbogacą się o dodatkowe wyposażenie lub funkcjonujące urządzenia zostaną wyremontowane. Skorzystają też straże pożarne, a kilka chodników czeka lifting.

Mieszkańcy mieli do wyboru 66 zakwalifikowanych zadań. Zdecydowali o wyborze 19 z nich, przynajmniej jednego na każdym z 16 osiedli. Oddali na nie aż 6268 głosów, z czego tylko 18 było nieważnych. W siedzibach rad osiedli pisemnie zagłosowały 593 osoby, a drogą elektroniczną 5675.

W Azotach mieszkańcy zażyczyli sobie rewitalizacji placu zabaw a w Blachowni świątecznej choinki. W Cisowej powstanie boisko treningowe a w Kłodnicy alejka spacerowa wzdłuż ulicy Szymanowskiego. Na Kuźniczkach zdecydowano się na remont chodników, z kolei w Lenartowicach doposażona zostanie strefa rekreacyjna.

W Miejscu Kłodnickim zdecydowano się w sumie na trzy inwestycje z której największa to tablice wyświetlające prędkość. Ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Lokatorzy bloków z osiedla Piastów uznali z kolei, że najważniejsze będzie powiększenie placu zabaw na Kośnego.

Wspomniana wcześniej tężnia powstanie na Pogorzelcu a w Koźlu za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstanie skatepark.

Budżet obywatelski po raz pierwszy wprowadzono w 2011 w Sopocie, obecnie wprowadzany jest w wielu miastach, zazwyczaj na poziomie budżetu gminy – m.in. w Bydgoszczy (od 2012), Łodzi (od 2013), Radomiu (od 2014r.), Poznaniu, Tarnowie, Toruniu, Krakowie, Wrocławiu, Elblągu, Gdańsku, Kielcach czy Wodzisławiu Śląskim.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting