Lada dzień ruszy przebudowa kozielskiego szpitala

733

Inwestycja obejmuje między innymi przebudowę bloku operacyjnego oraz OIOM. Większość pieniędzy na ten cel pochodzi z Unii.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu to największy szpital powiatowy w województwie. Ostatnią dużą przebudowę przeszedł dziewięć lat temu, kiedy powstało nowe skrzydło po stronie południowej. Cały czas lecznica nie spełniała jednak surowych unijnych przepisów dotyczących standardów leczenia w placówkach medycznych. Kolejna rozbudowa ma to zmienić.

Szpital zakończył przetarg na rozbudowę bloku operacyjnego i budowę Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Jeszcze w tym miesiącu SP ZOZ ma podpisać umowę z wykonawcą zadania. OIOM zmieni lokalizację, a na końcu wyposażony zostanie w najnowszą aparaturę. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z kardiomonitorami podłączonymi do centrali monitorującej. Do tego trafią tam też nowe specjalistyczne aparaty do ratowania życia. To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital i powiat zdobyli z unii, 2 mln pochodzą z budżetu kędzierzyńskiego starostwa. Drugi projekt opiewa na 4 mln zł, z tego ponad 3 mln udało się zdobyć z unii, reszta to wkład starostwa powiatowego.

– W ramach tego projektu rozbudowujemy blok operacyjny, rozszerzamy działalność sal operacyjnych, mowa o salach dedykowanych laryngologii i okulistyce, wszędzie tam trafi dużo nowego sprzętu dla pacjentów, znajdzie się tam także pokój wybudzeń z nowymi łóżkami oraz centrala monitorująca pacjenta – informuje dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

W szpitalu trwają ciągłe modernizacje, a placówka z każdym miesiącem staje się bardziej nowoczesna. Niedawno nowy sprzęt trafił na tamtejszą neonatologię, a SP ZOZ podpisał umowę z kardiologiem dziecięcym z Zabrza. Wcześniej sporo nowej, bardzo nowoczesnej aparatury trafiło na kilka oddziałów w Koźlu.

– Teraz czas na największą po latach rozbudowę lecznicy – podsumowuje dyrektor Kończyło.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting