Kędzierzynianin bronią zmuszał kobietę do prostytucji

760

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu, ale swoje działania policjanci prowadzili od początku czerwca. Wówczas do komendy miejskiej w Opolu zgłosiła się 41-latka, która zawiadomiła o tym, że mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zmusza ją do uprawiania prostytucji, czerpiąc z tego korzyści majątkowe. Stręczyciel miał żądać od mieszkanki Opola pieniędzy, w przeciwnym razie groził jej i zastraszał bronią.

– Mężczyzna usługi seksualne z udziałem 41-latki miał wystawiać na portalach internetowych i sam aranżować spotkania – informuje Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. – Taki proceder miał trwać od sierpnia ubiegłego roku.

Śledczy zajęli się ustaleniami i wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Okazało się, że 34-latek z Kędzierzyna Koźla ukrywał się w jednym z moteli w Opolu. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy i zatrzymali podejrzewanego. Podczas przeszukania jego pokoju, policjanci znaleźli pistolet gazowy, rewolwer hukowy i kilka sztuka naboi. Oprócz tego, operacyjni zabezpieczyli blisko 70 gramów marihuany.

34-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, zmuszania do prostytucji i czerpania korzyści z nierządu, a także posiadania środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting