Duże zainteresowanie budżetem obywatelskim w Kędzierzynie-Koźlu

828

Zgłoszono ponad 80 propozycji. Do wydania jest 1,7 miliona złotych.

Trwa kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Idea akcji jest taka, że to sami mieszkańcy, a nie radni, wybierają inwestycje, które będą realizowane na ich osiedlach.

Pomysłowość mieszkańców jest sporta, dotychczas zbudowano m.in. tężnię solankową na osiedlu Powstańców Śląskich, a także kilka placów zabaw i wiele innych.

Pomysły w tegorocznej edycji można było zgłaszać do końca stycznia. W sumie wpłynęło ponad 80 propozycji, które teraz będą analizowane. Wśród nich są m.in. kolejne tężnie, tym razem na osiedlach Pogorzelec i Koźle.

W tej chwili wszystkie inicjatywy są weryfikowane pod względem formalnym. Ich sprawdzanie potrwa do 25 lutego. Prawidłowo zgłoszone pomysły trafią ostatecznie pod głosowanie. Przez trzy ostatnie tygodnie marca mieszkańca będą mogli wskazać swoich faworytów drogą elektroniczną. Pojawi się również okazja, aby zrobić to drogą tradycyjną. Wyniki poznamy na początku kwietnia.

Tym razem do wydania w ramach Budżetu Obywatelskiego jest ponad 1,7 miliona złotych. Pieniądze te trafią na każde z 16 osiedli.

Więcej na temat budżetu obywatelskiego w Kędzierzynie-Koźlu można przeczytać na portalu: https://budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting