Adrian Czubak pełnomocnikiem PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

277

Wojewoda opolski pokieruje lokalnym strukturami partii w najbliższym czasie.

Informację taką na specjalnej konferencji prasowej przekazała Violetta Porowska, szefowa wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiła ona listę 10 pełnomocników powiatowych. Funkcję tę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będzie sprawował Adrian Czubak, urzędujący wojewoda opolski.

Zanim otrzymał nominację na stanowisko wojewody, przez kilkanaście lat związany był z branżą finansową i budowlaną. Był również wiceprezesem zarządu Agencji Rozwoju Opolszczyzny S.A. w Opolu oraz prezesem Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Opolu.

Czubak będzie pełnił również funkcję pełnomocnika PiS w powiecie strzeleckim. Violetta Porowska została z kolei pełnomocnikiem w Opolu.

– Teraz czekają nas wybory prezydenckie, które będą kolejnym sprawdzianem dla opolskich struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości – podkreślała na konferencji Violetta Porowska. – Dla nas ważne jest, żeby te struktury miały silnych liderów, którzy zmobilizują do wielkiej pracy – mówi Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie. – Jestem przekonana, że z takim wielkim impetem idziemy w nowy rok, w nowe wyzwania. To przede wszystkim kampania prezydencka. W czasie wyborów do parlamentu polskiego pokazaliśmy, że struktury potrafią bardzo wytrwale, wręcz niezłomnie pracować. Odbiliśmy, zawalczyliśmy o Opolszczyznę.

Nawiązała tym samym do bardzo dobrego wyniku PiS na Opolszczyźnie w październikowych wyborach. Zjednoczona prawica wprowadziła do Sejmu pięciu swoich posłów, o jednego więcej od Koalicji Obywatelskiej. Na listę PiS głosowało u nas 37 proc. wyborców, tj. 152 tysiące osób. To aż o 63 procent więcej, niż w poprzednich wyborach parlamentarnych. Jednocześnie to najwyższy wzrost poparcia w całej Polsce. Żadne inne wojewódzkie struktury PiS nie poprawiły wyniku o więcej, niż 60 procent.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting