15 lat więzienia dla nauczycielki z Kędzierzyna-Koźla

726

Magdalena N.-K. została nieprawomocnie skazana za zabójstwo partnera.

– Biegli wykluczyli, że oskarżona działała w afekcie. Pokrzywdzony był tak pijany, że nie stanowił dla oskarżonej żadnego zagrożenia – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Mateusz Świst z Sądu Okręgowego w Opolu. Dodał, że pomimo iż doszło do awantury pomiędzy zamordowanym a sprawczynią, to jednak nic nie uzasadnia jej czynu.

Wyrok jest nieprawomocny. Na razie nie wiadomo, czy obrona nauczycielki z Kędzierzyna-Koźla odwoła się od orzeczenia.

45-letnia Magdalena N.-K. od lipca zeszłego roku przebywa w areszcie. Wedle poczynionych ustaleń przez prokuraturę kobieta zadając kilkadziesiąt ciosów nożem w okolice brzucha, klatki piersiowej, szyi i głowy spowodowała śmierć swojego znajomego. Do przestępstwa doszło w jednym z mieszkań przy ul. Wieniawskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej kobieta niemal od razu przyznała się do zabójstwa i złożyła wyjaśnienia. Okoliczności ujawnione w relacji podejrzanej były poddawane weryfikacji w toku dalszego postępowania.

Magdalena N.-K. pracowała w szkole, ale miała problem z alkoholem. Adama O. poznała w trakcie terapii. Mężczyzna miał się nad nią znęcać. Kobieta miała nie wytrzymać i w końcu zasztyletowała go. Przekonuje jednak, że nie pamięta szczegółów zdarzenia.

Za zarzucony czyn Magdalenie N.-K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting