Znani kędzierzynianie zaśpiewają dla hospicjum

Podwójny koncert charytatywny odbędzie się 12 maja w Domu Kultury Chemik.

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne na skalę regionu. Już 12 maja odbędzie się podwójny koncert charytatywny z którego dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu.

– Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Zbieramy pieniądze na wyposażenie hospicjum. Jeśli uda się kupić za to choćby jedno łóżko, to już będzie to nasz wspólny sukces – zachęca prezydent Sabina Nowosielska.

12 maja o godzinie 16.00 i 18.00 na scenie wystąpią znani kędzierzyńscy samorządowcy, urzędnicy, pracownicy miejskich instytucji. Na liście wykonawców jest kilkadziesiąt osób, w tym prezydent Nowosielska, starosta Małgorzata Tudaj, dyrektor szpitala Jarosław Kończyło i wielu innych.

Jedna cegiełka kosztuje minimum 30 złotych, ale można wpłacić więcej na ten szczytny cel. Są dostępne w kasach kin Chemik i Twierdza oraz w MBP na kozielskim rynku.

Repertuar nosi tytuł “Manewry miłosne czyli najpiękniejsze polskie piosenki o miłości”. Koncert poprowadzą Hanna Białas i Piotr Gabrysz. O aranżację muzyczną piosenek zadba Artur Tekieli.

Budowa hospicjum w Kłodnicy powoli dobiega końca. Placówką będzie zarządzał Caritas Diecezji Opolskiej. – Bardzo się cieszymy, że ta biała plama na mapie opieki paliatywnej zapełni się taką placówką stacjonarną. Ludzie, którzy otrzymywali diagnozę o chorobie nowotworowej, potem przechodzili w taką fazę terminalną, w tej najtrudniejszej sytuacji byli – nie bójmy się użyć tego słowa – eksportowani ze swojego środowiska domowego. To dodatkowo obciążało i napełniało stresem – zaznacza ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiego Caritasu.

Projekt budowy hospicjum znalazł uznanie w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Miasto otrzymało ponad 60 proc. dofinansowania ze środków europejskich.

Budowa i wyposażenie hospicjum pochłonie w sumie 7,65 miliona złotych. Dotacja z Unii to blisko 5 milionów złotych.

O potrzebie budowy takiej placówki mieszkańcy mówili już od kilkudziesięciu lat. Ale dopiero za kadencji prezydent Sabiny Nowosielskiej udało się ruszyć z inwestycją, która zostanie oddana do użytku w ciągu kilku miesięcy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting