Zielone autobusy od 1 września znów będą wozić naszą młodzież do szkół

Zielone autobusy GTV BUS od 1 września będą ponownie wozić pasażerów i co ważne uczniów z gmin powiatu do szkół ponadpodstawowych w Kędzierzynie-Koźlu. Z wakacyjnego wraca normalny rozkład jazdy. Właśnie podpisano nową trzyletnią umowę w tej sprawie, która umożliwia modyfikacje, by jak najlepiej dopasowywać rozkład jazdy do potrzeb mieszkańców. Przewoźnik zapewnia ciągły rozwój i jak najlepszą jakość usług.

– Chciałbym podziękować firmie za dotychczasową współpracę, elastyczność w czasie pandemii i to, że nasze rozmowy przebiegały w sposób jak najbardziej partnerski. Tak samo w przypadku wójtów poszczególnych gmin. Dziękuję też wojewodzie opolskiemu, bo bez dofinansowań rządowych nie bylibyśmy w stanie świadczyć usług w takim zakresie. Dziękuję pracownikom starostwa, którzy podeszli fachowo do tematu, a przypomnę jesteśmy powiatem rozległym i ułożenie siatki połączeń było na naszym terenie sporym wyzwaniem – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

– Dodajmy, że umowa umożliwia ciągłe modyfikacje, by jak najlepiej dopasowywać rozkład jazdy do potrzeb mieszkańców. Musimy być przygotowani na to, że połączenia będą ulegały zmianom – podkreślił wicestarosta Józef Gisman.

– Przejęliśmy dworzec autobusowy w Koźlu po to byśmy stali się firmą lokalnie rozpoznawalną, ponieważ chcemy na tym terenie pozostać i co oczywiste wiążemy z nim plany. Cieszę się, że możemy współpracować, ponieważ mamy już tu wyrobione dobre wzorce, znamy teren i chcemy się na nim rozwijać świadcząc jak najlepsze usługi dla pasażerów – zaznaczył Janusz Brzeziński, prezes GTV BUS.

– Dzięki dofinansowaniu wojewody nasz transport lokalny, a teraz także powiatowy będzie mógł racjonalnie funkcjonować. To w przeliczeniu tak naprawdę kilkaset osób z każdej gminy, które muszą dojechać do szkół w Kędzierzynie-Koźlu – mówił wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora.

Umowa została podpisana do 2024 roku, co oznacza stabilność w kursowaniu autobusów przez najbliższe lata. Cennik pozostaje bez zmian. Firma GTV BUS przez dwa lata postawiła na ciągły rozwój, to nie tylko nowe, widoczne już na naszych drogach autobusy, ale również liczne udogodnienia dla pasażerów. Przewoźnik jako pierwszy wprowadził u nas busy na telefon, wciąż udoskonalał we współpracy ze starostwem siatkę połączeń. Firma przejęła też dworzec autobusowy w Koźlu i rozbudowuje swoją bazę.

 

AL/Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting