Choć reprezentacja UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle była niewielka, w Gogolinie zrobiła ogromne wrażenie. Na Wielkanocnym Mini Turnieju w zapasach w stylu wolnym wystartowały zaledwie cztery zawodniczki klubu – i każda wróciła z medalem.
Złoto trafiło do Zofii Hałambiec (kategoria do 31 kg) i Marii Sowiżdrzał (kategoria do 52 kg). Srebrne krążki wywalczyły Zuzanna Estko (do 35 kg) oraz Emilia Gralka (do 52 kg). Największe wyróżnienie przypadło Zofii Hałambiec, która została uznana najlepszą zawodniczką całego turnieju.
Klub może być dumny nie tylko z wyników sportowych, ale też z pracy włożonej w rozwój młodych zawodniczek. Szkolenie dzieci i młodzieży w UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle jest współfinansowane przez gminę.









