Zakończył się remont DPS-u w Sławięcicach

To była jednak z największych inwestycji jakie w ostatnich latach realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie to jedno z zadań samorządu powiatowego. Na terenie naszego miasta mieści się jeden dom pomocy społecznej – placówka w Sławięcicach. Budynek DPS-u wymagał remontu. Ten właśnie się zakończył.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, dach pokryto panelami słonecznymi, a w środku znajdziemy duży magazyn energii. Do użytku oddano 14 sanitariatów specjalnie przystosowanych dla osób niepełnosprawnych z instalacją wyciągającą wilgoć. Również okna i drzwi posiadają systemy wentylacji, które pozwolą na optymalną wymianę powietrza, a przy tym oszczędności energetyczne.

Jak na samorząd powiatowy nie jest to kwota mała, trzy mln zł dofinansowania to dużo, ale kwota o jaką postaraliśmy się z zewnętrznego programu jest jeszcze większa, dlatego powiedzieliśmy sobie, jak nie teraz, to kiedy i ruszyliśmy z zadaniem. Dziękuję radnym, zarządowi i wszystkim, którzy pracowali przy tym wymagającym projekcie. Cieszę się ogromnie, że podopieczni ze Sławięcic mają swój nowy dom – mówił starosta Paweł Masełko, który nadzorował prace razem wicestarostą Józefem Gismanem.

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego domu pomocy społecznej odbyło się w piątek, 3 marca. Zaproszono na niego samorządowców i podopiecznych. DPS w Sławięcicach pełni całodobową opiekę nad 70-cioma osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting