Za parkowanie można teraz zapłacić smartfonem

To spore ułatwienie dla kierowców. Wystarczy smartfon ze ściągniętą aplikacją.

Telefon to atrybut niemal każdego mieszkańca. Od dawna nie służy już tylko do rozmów, ale pozwala również dokonywać płatności. Coraz więcej kędzierzynian płaci telefonem na przykład w sklepach. Teraz będzie można również za jego pomocą uiścić opłatę za parkowanie na miejscach wyznaczonych jako strefa płatna. Wszystko jest proste i intuicyjne.

– Nie trzeba szukać parkomatu, ani drobnych, żeby zapłacić za postój w wyznaczonych strefach parkowania w Kędzierzynie-Koźlu. Wystarczy smartfon i aplikacja moBilet – informuje Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Kolejnym atutem systemu, jest to, że można przedłużyć swój postój na parkingu bez konieczności wracania się do samochodu i kupowania kolejnego biletu. To znaczy, że nie trzeba wychodzić z ważnego spotkania, albo przerywać posiłku w restauracji, a po prostu sięgnąć do kieszeni po telefon.

Z moBiletu można zacząć korzystać już w kilku prostych krokach. Po pierwsze trzeba pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Następnie wybieramy metodę płatności – tu mamy różne warianty, od płatności kartą i BLIK-iem, przez obciążenie rachunku telefonicznego aż do konta prepaid. – Ostatnie co nam zostaje to dokonanie zakupu biletu parkingowego. Przy kolejnym użyciu wystarczy już tylko odpalić aplikację, zalogować się i zapłacić. To takie proste – dodaje rzecznik. Dodatkowo oprogramowanie ułatwi nam również podróżowanie autobusami i zakup biletu MZK.

Warto też pokazać kontrolerowi, że korzystasz z moBiLET. Jest to ważne, by odnalazł on twoje auto w systemie. Przed pierwszym skorzystaniem z usługi zdobądź bezpłatną winietę do przyklejenia na szybę samochodu. Informacje o tym, gdzie są dostępne naklejki, znajdziemy w serwisie mobilet. pl. Winietę możesz wydrukować też samodzielnie, a nawet zostawić w aucie kartkę z napisem moBiLET.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting