Wielki sukces młodych piłkarzy Chemika

Podopieczni kędzierzyńskiej akademii awansowali do finału prestiżowego turnieju Tauron Cup.

Akademia Piłkarska Chemika Kędzierzyn-Koźlu pod Patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. to jedna z najlepszych szkółek w tej części kraju. Jej adepci z roku na rok robią coraz większe postępy. Po raz kolejny udowodnili to na prestiżowym turnieju Tauron Cup. Młodzi piłkarze z rocznika 2013 wywalczyli w sobotę awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 11 listopada w Krakowie.

– Jest to ogromny sukces naszej akademii. Kolejny rok z rzędu udowodniliśmy, że jesteśmy jedną z czołowych akademii piłkarskich na Opolszczyźnie – podkreśla Piotr Niewadzisz, prezes Chemika. – Zawodnicy biorący udział w turnieju wykazali się doskonałymi umiejętnościami i odwagą tworząc zgrany zespół w obronie oraz rywalizując w pojedynkach jeden na jeden.

Trener Michał Siekierski, który trenuje naszych zawodników podkreśla, że fundamentem sukcesu na turnieju była motywacja, koncentracja i odpowiednie podejście oraz gra zespołowa.  – Rywalizacja była na bardzo dużym poziomie. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy dopingowali naszych małych piłkarzy we Wrocławiu, bo oni również przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu – mówi Michał Siekierski.

W akademii Chemika trenuje regularnie ponad 200 młodych piłkarzy w kilku grupach wiekowych.  Systematycznie biorą oni udział w rozmaitych zawodach rangi regionalnej i krajowej. Nad ich rozwojem sportowym czuwa wykwalifikowana kadra trenerów wśród których są byli zawodnicy Chemika.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting