W sobotę bawimy się na Dniach Chemika

Grupa Azoty ZAK S.A. zaprasza wszystkich mieszkańców na festyn i koncerty. Atrakcji będzie co nie miara.

Dni Chemika to wydarzenie które na stałe wpisało się już w kulturalno-sportowy kalendarz Kędzierzyna-Koźla. Kolejna edycja, po przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się 11 czerwca na parkingu obok hali widowiskowo-sportowej Azoty (początek o 15:00). Zaproszeni są zarówno pracownicy największej firmy z naszego miasta jak i pozostali mieszkańcy. Atrakcji nie zabraknie.

Mieszkańcy pod halę dojadą dodatkowymi autobusami MZK. Na miejscu czekać na nich będzie przede wszystkim darmowa strefa zabaw dla dzieci. Tutaj staną dmuchańce i euro bungee, będzie pokaz kulinarny, symulator dachowania, warsztaty ekologiczne oraz wiele innych atrakcji. Na pikniku nie zabraknie również stoisk gastronomicznych.

Główną atrakcją będą jednak koncerty gwiazd. Na scenie będzie można posłuchać: Sorry Boys (od godziny 17:00), Natalii Zastępy (od 18:45) u InoRos (od 21:00).

SORRY BOYS to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne. W 2016 roku muzycy zaprezentowali album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt. Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal, brali udział w koncertach Męskiego Grania, a także w festiwalach Spring Break, Green, Jarocin, Edison czy Naturalnie Mazury.

Natalia Zastępa to finalistka pierwszej edycji programu “The Voice Kids” oraz dziewiątej edycji programu “The Voice of Poland”. Zwyciężczyni Premier na 58. KFPP w Opolu z utworem „Wiesz jak jest” w 2021 roku. Jej niski, głęboki wokal jest charakterystyczny i nietuzinkowy. Jej single „Nie żałuję” oraz „Kłopoty” pojawiały się na wielu polskich listach przebojów. W 2021 r. wydała debiutancki album „Nie żałuję” z Universal Music Polska. Jej utwór “Za późno” ma ponad 7,5 ml wyświetleń na kanale YouTube!

Z kolei InoRos to wybuchowa mieszanka muzyków, którzy w 2006 roku połączyli swe siły tworząc grupę folkowo-rockową. Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Początkowa twórczość zespołu ograniczała się do grania lokalnych bankietów, uroczystości okolicznościowych oraz koncertów. W 2011 roku zespół spontanicznie bierze udział w programie rozrywkowym Must Be The Music, wykorzystuje swój uśpiony potencjał i odnosi wielki sukces dochodząc aż do finału . W 2012 roku InoRos nawiązuje współpracę z Liberem wspólnie tworząc utwór “Czyste szaleństwo”. Piosenka okazuje się strzałem w dziesiątkę i odnosi ogólnopolski sukces, zajmując czołowe miejsca na listach przebojów. Zespół do swoich sukcesów estradowych może zaliczyć również udział w takich programach jak: Się Kręci, Kocham Cię Polsko, Kawa czy Herbata. Grupa zagrała także sporo koncertów w bardzo krótkim czasie, między innymi na otwarciu Strefy Kibica w Warszawie przed ponad stutysięczną publicznością.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting