W piątek ruszają Dni Miasta. Ale się będzie działo

Impreza odbędzie się ponownie po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Scena stanie na zamkniętej dla ruchu alei Jana Pawła II.

Zdaniem wielu mieszkańców aleja Jana Pawła II to najlepsza lokalizacja na Dni Miasta. Przed pandemią co roku gromadziło się tam każdorazowo po kilka tysięcy osób, a przez całe dwa dni przewijało się nawet po kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego władze Kędzierzyna-Koźla zdecydowały się powrócić doi starej formuły.

3 czerwca zabawa rozpocznie się o godz. 19.00. Na scenie wystąpi Big Roll Band, zaplanowano również koncert grupy reggae – Bongostan. Gwiazdą wieczoru będzie Mrozu, czyli popularny Łukasz Mróz. Artysta w swojej karierze współpracował z takimi wykonawcami, takimi jak DJ Kenneth, Mr. Kinglover, Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa czy White House.

W 2009 wydał debiutancki album studyjny pt. Miliony monet, a tytułowy singiel z płyty stał się ogólnopolskim przebojem. W 2010 uczestniczył w jedenastej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami, w parze z Anetą Piotrowską odpadł w trzecim odcinku. Również w 2010 wydał album pt. Vabank. W kolejnych latach wydał jeszcze trzy płyty: Rollercoaster (2014), Zew (2017) i Aura (2019).

W sobotę zaplanowano jeszcze więcej koncertów gwiazd. Wystąpią Ania Rusowicz oraz Ewelina Lisowska. Ania Rusowicz w latach 2005–2007 była wokalistką zespołu Dezire, z którym wydała album studyjny pt. Pięć smaków (2005). W latach 2009–2011 była członkinią zespołu IKA, który założyła z mężem, Hubertem Gasiulem. Od 2011 kontynuowała karierę solową, wydała cztery albumy studyjne: Mój Big-Bit (2011), Genesis (2013), Retronarodzenie (2016) i Przebudzenie (2019). Od 2017 wokalistka własnego zespołu niXes, z którym wydała album studyjny, również zatytułowany niXes (2017). Jest czterokrotną laureatką nagrody Fryderyka oraz Superjedynki.

Lisowska Wydała cztery solowe albumy studyjne: Aero-Plan (2013), Nowe Horyzonty (2014), Ponad Wszystko (2016) i Cztery (2018). Dwie wydane przez nią płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów otrzymała dwie złote płyty. Laureatka nagród muzycznych, takich jak Eska Music Awards kategoriach Najlepszy hit („W stronę słońca”), Najlepszy debiut oraz Najlepszy artysta w sieci, SuperPremiera Onetu („We mgle”) czy SuperJedynki. Zdobyła też nominacje, m.in. do MTV Europe Music Awards 2013, TOPtrendy 2014 i Polsat Sopot Festival.

Była uczestniczką lub gościem w kilku programach rozrywkowych, m.in. wygrała Dancing with the Stars. Początek sobotnich koncertów o godz. 17.00.

Na alei Jana Pawła II stanie oczywiście mnóstwo stoisk gastronomicznych, nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, takich jak karuzele i inne. Miejsce pod sceną będzie wydzielone od miejsc konsumpcji.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting