W niedzielę znów kibicujemy Biało-Czerwonym!

Bardzo okazale wypadła inauguracja Strefy Kibica, zorganizowanej na Mundial dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przez Grupę Azoty ZAK S.A.

We wtorek na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu Polska – Senegal, którym nasza drużyna narodowa zainaugurowała udział w XXI Mistrzostwach Świata Rosja 2018, ubrani w biało-czerwone barwy wielbiciele piłki nożnej zaczęli wypełniać parking przed halą „Azoty” przy ulicy Mostowej. Grupa Azoty ZAK S.A. wraz z oddziałem Telewizji Polskiej w Opolu zorganizowały tam strefę kibica, w której w niemal stadionowej atmosferze można było obejrzeć pierwszy mundialowy mecz Polaków od dwunastu lat.

Inicjatywa spotkała się ze znakomitym odzewem kibiców, którzy w liczbie kilkuset przyszli, by wspólnie odśpiewać hymn i wspierać Orłów Adama Nawałki.
Przed meczem i w przerwie atmosferę podgrzewał animator, w którego rolę wcielił się dziennikarz TVP3 Opole, a na kibiców czekały ławeczki, stoły oraz punkt gastronomiczny.

– Świetna inicjatywa. Mistrzostwa świata to święto sportu, a mecze reprezentacji Polski na imprezie takiej rangi to wydarzenie, które warto oglądać w większym gronie – mówi Mariusz Rosiński, który na mecz przybył z żoną Sylwią i córeczką Mają.

Takich rodzinnych kibicowskich teamów było w strefie kibica znacznie więcej, a wśród kibiców byli ludzie w każdym wieku. Nie zabrakło w tym gronie także przedstawicieli władz Grupy Azoty ZAK S.A. na czele z prezesem zarządu Sławomirem Lipkowskim.

Od rozpoczęcia transmisji oczy wszystkich gości strefy skierowane były w ogromny telebim, a poczynaniom polskich piłkarzy od początku do ostatniego gwizdka towarzyszył gorący doping.
Mimo że Polacy ulegli Lwom Terangi, jak w Senegalu nazywana jest reprezentacja tego kraju, kibice opuszczali strefę kibica z wiarą, że w niedzielę z Kolumbią będzie zdecydowanie lepiej. Strefa kibica zostanie otwarta o godz. 19.00, mecz o być albo nie być Polaków na tegorocznym Mundialu rozpocznie się godzinę później.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting