W lodowatej wodzie wywalczyli grad medali

Rafał Barton i Sławomir Wilkowski z Kędzierzyna-Koźla zdominowali ekstremalne zawody pływackie.

Na samą myśl o morsowaniu wielu mieszkańców ma gęsią skórkę. A co dopiero rywalizować sportowo w pływaniu na długich dystansach w lodowatej wodzie. Ale są śmiałkowie, którzy twierdzą, że woda o temperaturze kilku stopni idealnie nadaje się do ścigania. Dwa kędzierzyńscy sportowcy – Rafał Barton i Sławomir Wilkowski – zdominowali swoje konkurencje podczas rozgrywanych we Francji zawodów w lodowym pływaniu.

Ta ekstremalna dyscyplina z każdym rokiem zyskuje na popularności. Sport ten uprawia się w wodzie o temperaturze 5 stopni Celsjusza lub niższej. W Mistrzostwach Świata startowało ponad 500 uczestników z różnych zakątków globu. Do walki o medale stanęli reprezentanci blisko 40 państw. Szerokim echem odbiła się postawa uczestników z naszego miasta.

Sławomir Wilkowski zdobył łącznie 6 krążków. Dwa srebrne wywalczył drużynowo w sztafecie, pozostałe są jego indywidualnym osiągnięciem. Na piersi zawodnika zawisł jeden srebrny i 3 złote medale, a jego rezultaty trafiły do księgi rekordów.

Doskonałym rezultatem może poszczycić się również najmłodszy uczestnik całych mistrzostw. Rafał Barton reprezentujący barwy Wodniackiego Klubu Sportowego Aqua Active sięgnął po 5 złotych medali. Co więcej jest on autorem nowych rekordów świata w swojej kategorii wiekowej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting