W krainie królowej Kier, czyli konkurs fryzjerski inspirowany postaciami z bajek

Współczesne fryzjerstwo wymaga nie tylko biegłości w technice strzyżenia i układania fryzur, ale przede wszystkim umiejętności czerpania inspiracji z każdej dziedziny życia oraz umiejętnego tworzenia rzeczy nowych i unikalnych.

Młodzi adepci fryzjerstwa z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu mogli sprawdzić spektrum swoich umiejętności i możliwości w konkursie, który odbył się 8 marca w murach Ich szkoły.

Konkurs zorganizowano po raz dziewiąty i był on otwarty dla uczniów wszystkich klas. Tym razem inspiracją dla kreacji były postaci z bajek. Było na co popatrzeć: uczennice wykazały się kreatywnością zarówno w tworzeniu i wyborze fryzur, jak i kostiumów prezentowanych postaci. Nie trudno było rozpoznać dopracowane stylizacje Królowej Śniegu, Dzwoneczka czy Królewny Śnieżki wzorowanej na filmach Disneya.

Pierwszą nagrodę zdobyła Magdalena Chromik za postać królowej Kier z Alicji w Krainie Czarów. Zwycięstwo w pełni zasłużone i zgodne z werdyktem publiczności, która również przyznała utalentowanej uczennicy swoją nagrodę.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting