W kozielskim szpitalu wydzielono 50 łóżek covidowych

Szpital będzie funkcjonował w formule hybrydowej – poinformowała dyrekcja SP ZOZ.

Sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna. Jeszcze niedawno władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wynegocjowały z wojewodą opolskim, aby nie “zamrażać” szpitala przy ulicy Roosevelta i nie przekształcać go w covidowy. W związku z rosnącą liczbą hospitalizacji w regionie wojewoda zdecydował jednak o zabezpieczeniu 50 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

– Otrzymaliśmy decyzję wojewody opolskiego o konieczności utworzenia od dnia 22 grudnia (środa) br. bazy łóżek przeznaczonych dla pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2 – poinformował rzecznik szpitala Adam Liszka.

W szpitalu powstały dwa tymczasowe oddziały dla pacjentów zainfekowanych koronawirusem SARS-CoV-2. Utworzono także dodatkową „Tymczasową Izbę Przyjęć dla Pacjentów covidowych”, zachowując zwiększone środki bezpieczeństwa. Jednocześnie pracuje Szpitalny Oddział Ratunkowy, dla którego zostały wdrożone dodatkowe procedury bezpieczeństwa z uwagi na przyjęcia obu grup pacjentów. Czynna jest też Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna (z prawej strony budynku głównego na ul. Roosevelta 2)

SP ZOZ przypomina, że pracuje normalnie w osobnym budynku przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu Oddział Geriatryczny i Oddział Pulmonologiczny. Obecnie w szpitalu przebywa 205 pacjentów. W tym na Oddziale Intensywnej opieki Medycznej przebywa 8 pacjentów, 43 na oddziale wewnętrznym i 24 na Oddziale Neurologicznym. Na Oddziale Pediatrii w całości przeznaczonym dla pacjentów z COVID-19 przebywa obecnie pięcioro dzieci.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting