W kozielskim szpitalu usunięto pacjentce 11 kg guza jajnika

W ostatnim czasie do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu trafiła pacjentka w trudnej sytuacji wymagającej szybkiej interwencji chirurgicznej. Wykryto u Niej ogromnego 11 kg guza jajnika zagrażającego nie tylko zdrowiu, ale w wyniku zrostów z otaczającymi narządami, stanowiącego zagrożenie życia.

Pacjentka przeszła potrzebny rozległy zabieg operacyjny i po wymaganym leczeniu w stanie dobrym została wypisana do domu. Guz został przebadany histopatologiczne – na szczęście nie okazał się złośliwym. Proces gojenia przebiegał właściwie i został zakończony z powodzeniem.

Operację przeprowadził zespół zabiegowy: lekarze ginekolodzy Przemysław Karoń (w tym przypadku również jako onkolog), Jarowsław Karoń, Krzysztof Waszkiewicz, lekarz anestezjolog: Małgorzata Bogacka-Felsz, pielęgniarki: Wirginia Owsińska-Gorgolik, Martyna Skupin, Danuta Olszewska.

W świetle tego przypadku z apelem do Pań zwrócił się kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego naszego szpitala –  dr n. med. Przemysław Karoń.

– W ostatnim czasie zaczął narastać problem zgłaszania się Pacjentek z bardzo zaawansowanymi chorobami. Dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne i regularne wizyty u ginekologa. Takie olbrzymie guzy nie rosną w ciągu kilku dni, był to proces wielomiesięczny lub nawet wieloletni, a da się temu skutecznie zapobiec. Jeśli chorobę wykryjemy odpowiednio wcześnie, to będziemy mogli lepiej pomóc Pacjentce lub wykonać operację dużo mniej rozległą. Nasz oddział specjalizuje się w operacjach laparoskopowych, które dają doskonałe efekty terapeutyczne.

– Wielospecjalistyczny szpital (taki jak nasz) posiada wysokie kompetencje do realizacji specjalistycznych świadczeń medycznych. Jak widzimy (i w tym przypadku) nowoczesny blok operacyjny będący sercem szpitala ma w tym niebagatelne znaczenie. Jestem dumny, że nasz Zespół doskonale poradził sobie z takim wyzwaniem. Mieszkańcy naszego Powiatu i całego regionu mogą czuć się bezpiecznie posiadając wysokospecjalistyczną opiekę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu – dodał dyrektor naczelny SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu – Jarosław Kończyło.

źródło: SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting