W Grupie Azoty trzymają rękę na pulsie procesów produkcyjnych

Grupa Azoty ZAK S.A. wzięła udział i była honorowym gospodarzem XIV Konferencji Naukowo-Technicznej Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, organizowanej przez firmę BPM.

Kędzierzyńska spółka była honorowym gospodarzem ważnego wydarzenia w świecie polskiego biznesu. XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym rozpoczęła się 14 lipca.
Panel dyskusyjny organizowany był przez firmę BMP, która od ćwierćwiecza wprowadza innowacyjne rozwiązania odpowiadające na potrzeby zmieniającego się rynku.

Konferencję otworzył prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Paweł Stańczyk. W oficjalnym otwarciu wzięli udział także członek zarządu Grupa Azoty S.A. Zbigniew Paprocki oraz prezes spółki BMP Adam Grzeszczuk. Na terenie kędzierzyńskiego zakładu uczestnicy mieli okazję zobaczyć kluczowe dla utrzymania ruchu miejsca, m.in. instalację kwasu azotowego V oraz nową elektrociepłownię.

– Rosnąca złożoność urządzeń produkcyjnych sprawia, że utrzymanie ruchu staje się coraz większym wyzwaniem. Kluczowe jest nowoczesne podejście do tego zagadnienia. To niezwykle ważne, ponieważ działania z zakresu utrzymania ruchu zapewniają pełną sprawność maszyn i urządzeń, które stanowią bazę produkcji. Sprawność ta określa zdolność zakładu do realizacji procesów produkcyjnych i rozwoju poszczególnych gałęzi działalności – mówił prezes Paweł Stańczyk.
W programie wydarzenia znalazł się szereg prelekcji i paneli dyskusyjnych poświęconych utrzymaniu ruchu. Prelegenci i słuchacze odwiedzili także siedzibę zwycięzców siatkarskiej Ligi Mistrzów

– klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wizytę w Kędzierzynie-Koźlu zwieńczył rejs statkiem po Odrze. Przywrócenie żeglowności tej drugiej co do wielkości polskiej rzeki jest bowiem jednym z priorytetów kędzierzyńskiej spółki, która dysponuje m.in. portem śródlądowym na Kanale Kędzierzyńskim, który jest włączony do tzw. Odrzańskiej Drogi Wodnej.

W ramach konferencji już w Zakopanem odbyła się debata pt. „Outsourcing, insourcing w utrzymaniu ruchu – blaski i cienie…”. Udział w niej wzięli m.in. Łukasz Kocur – dyrektor Departamentu Inwestycji w Grupie Azoty ZAK S.A. oraz Wojciech Blew, wiceprezes Grupy Azoty Polyolefins. Dyskusja dotyczyła efektywnego planowania działań z zakresu utrzymania ruchu, odpowiednich proporcji między insourcingiem i outsourcingiem, a także znaczenia Przemysłu 4.0 dla procesu optymalizacji UR.

fot. Grupa Azoty

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting